До Всесвітнього дня серця

Всесвітній день серця проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я з 2000 року. Ця подія щорічного характеру, яка відзначалася в останню неділю вересня. З 2011-го року – фіксована дата –  29-те вересня.

Метою цього Всесвітнього дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

Серцево – судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі. Основні фактори ризику розвитку серцево – судинних захворювань – це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамії, тютюнопаління і стреси.

Метою проведення в цей день заходів є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.

Здоров’я людини на 50% залежить від способу життя. Це означає, що людина може вдвічі зменшити ризик виникнення тяжких захворювань, в тому числі серцево-судинних, змінивши своє харчування, активність, вагу тощо. Лише здоровий спосіб життя є   дієвим способом профілактики хронічних неінфекційних захворювань.

Як подбати про здоров’я свого серця?

Харчуйтеся правильно: надавайте перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби; обмежуйте вживання жирів, масла, солодощів.

  • Вживайте менше солі: приберіть сільничку зі столу, не досолюйте їжу, норма солі на добу – 5 г або 1 чайна ложка.
  • Будьте активними: 1,5 години на тиждень приділіть кардіонавантаженням, або по 30 хвилин 5 разів на тиждень займайтесь будь-якою активністю, що змушує серце битися швидше.
  • Стресостійкість: уникайте стресів та вчіться справлятися з ними.
  • Здоровий спосіб життя: відмовтеся від куріння та алкоголю.
  • Контролюйте тиск та рівень цукру в крові.
  • Слідкуйте за своєю вагою.          

Пам’ятайте, що хвороби краще попереджати, аніж лікувати. Регулярно проходьте медогляд, профілактичні скринінги, консультації лікаря – кардіолога. Бережіть серце!

Галина Афанасьєва, фельдшер – санітарний відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб «Роздільнянського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ»

Залиште свій коментар